Hukuk Çevirisi

Hayatın her döneminde ihtiyaç duyulan hukuk çevirisi hukuk alanına ait belgelerin, metinlerin ve makalelerin istenen dillere aktarılması için sunulan bir hizmet türüdür. Titizlikle yapılması gereken bir tercüme türü olan hukuk çevirisi sırasında hata meydana geldiğinde bedeli ağır olacaktır. Bu tür metinler geniş kitlelere hitap ettiğinden küçük bir hata büyüyerek içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Bunu önlemek adına profesyonelliğinden emin olunan tercüme büroları ile çalışmak gerekir. Tecrübeli ve bilgi birikimi yüksek tercümanlar her metin kendine özgü dil yapısı ve terminolojisi ile tercüme eder.

Asıl metne sadık kalmak çevirinin olmazsa olmazları arasında yer alır. Kişisel yorumlara yer verilmeyen bu çevirilerde tüm çeviri hukuksal terimler eşliğinde sürdürülmelidir. Kusursuz bir çeviri için çevirmenin hukuki terimlere hakim olması zorunluluğu vardır. Hukuk alanında her türlü metnin tercümesi yapıldığından aslına uygun çeviri için o alanda bilgisi ve tecrübesi olan tercümanlara görev verilir. Hedef ve kaynak dil yasaları çerçevesinde gerçekleşen tercümelerde ana dil seviyesinde çeviri esas alınır.

Akademik İngilizce Çeviri

Uzmanlık gerektiren tercüme türlerinden biri olan akademik İngilizce çeviri çevirmenler tarafından en iyi şekilde yapılmalıdır. Örneğin tıp alanına ait akademik bir çeviriyi tercüme etmek için tercümanın tıpta uzmanlaşmış olması gerekir. Her alanda kusursuz bir akademik çeviri elde etmek için içeriğin birden fazla kez kontrolden geçirilmesi önemlidir. Bu sayede hata payı sıfıra indirilecektir. İleri düzey makale çevirisi olarak geçen akademik çevirilerde çapraz kontrol, ana dil kontrolü gibi ilave aşamalar mevcuttur. Kullanıcılar tercüme süreci ile ilgili istedikleri zaman bilgilendirilir ve taleplerini tercümana iletme imkanları vardır. Tercümenin ne kadar maliyetle gerçekleşeceği ise hizmet detaylarına göre belirlenir ve en uygun fiyat teklifleri yapılır.

Çeviri talepleriniz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr web sitemizi ziyaret edebilir veya 0212 221 45 21 ve 0553 910 31 32 numaralı MOBİL / WHATSAPP / TELEGRAM hattımız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir