Logo Değiştirmek Gerekli mi?

Dijital dünyada gelişmek ve yenilenmek her zaman önemlidir. Yıllardır kullandığınız logo belki de artık çağa ayak uyduramıyor olabilir. Bu durumda ne yapmanız gerektiğini düşündünüz mü? Cevap oldukça basittir. Logonuzu yeniden tasarlamanız gerekmektedir.

Size basit bir örnek sunalım. Shell, deniz kabuğu logosunu neredeyse 200 yıldır kullanmaktadır. Basit bir logo değil mi? Ancak zamanla bu logoda bazı renkler değişmiş ve logo, dijital dünyaya ayak uydurarak özünü kaybetmemiştir. Bu nedenle deniz kabuğu dendiği zaman herkesin aklına bu marka gelmektedir. Eğer sizin de logonuz artık çağa ayak uyduramıyorsa, onu yeniden tasarlamalısınız.

Shell’in ilk logosuna ve şimdiki logosuna bir göz atın. Temel renkler ve deniz kabuğu simgesi asla değişmemiş görünüyor değil mi? Ancak tasarım dünyası geliştikçe logo daha dinamik ve canlı bir hal almış. Eğer hala ilk logoyu kullanıyor olsaydılar, muhtemelen dalga geçilen bir firma olacaklardı.

Peki logo nasıl yenilenir? Burada, işini bilen ve logo tasarımı konusunda uzman olan bir ele ihtiyacınız var. Logonuzu, dijital çağa uyum sağlayacak şekilde geliştirebilecek kişiler ancak logo tasarımcılarıdır. Bu nedenle biraz bütçe ayırarak bu konuda daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Klasik logo tasarımı yerine yenilikçi bir anlayışı benimseyen tasarıma merhaba demenin vakti geldiyse, aradığınız şey belki de yakınlardadır. Biraz araştırarak gerçekten logonuzu çok kısa bir süre içerisinde profesyonel hale getirebilir ve çağa ayak uydurabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir