Epoksi Boya ile Pürüzsüz Yüzeyler

Epoksi boya, kuruduktan sonra fiziksen ve kimyasal etkenlere karşı dayanıklı bir hale gelen kimyasal reçinedir. Kolay şekil verilebilmesi ve şık durması sebebi ile çoğunlukla zemin kaplama işlemlerinde uygulanır. Epoksi boya, zeminde olabileceği gibi bir çok dekorasyon aracında da rahatlıkla kullanılıyor. Renk imkanları ve uygulama çeşitleri ile istenilen tüm zeminlere uygulanabilme imkanı sunuyor. Estetik kaygısına sahipseniz epoksi boyayı tercih edebilirsiniz.

Epoksi boya, dekorasyon dünyasına yeni bir pencere açmıştır dersek yanılmamış oluruz. Dayanıklı malzeme olmasıyla beraber şekil olması nedeni ile yapılmak istenilen şeklin zemine yansıtılmasına büyük bir kolaylık sağlar. Epoksi zemin kaplama ve boyama işlemlerinde istediğiniz sonucu almanız için bu alanda uzman bir ustayla çalışmanız son derece önemlidir. Bunların öncesinde epoksi nedir? Epoksi zemin kaplama nedir? Gibi detaylı bir araştırma yapmanızı öneririz.

EPOKSİ BOYA NASIL UYGULANIR?

İlk olarak boya yapılacak yüzey iyice temizlenir. Temizlik sonrası yüzeyde herhangi bir toz, yağ, kir, pas olup olmadığı kontrol edilmelidir. Ardından yüzey incelenerek çıkıntılar varsa temizlenerek yüzeyin tamamen pürüzsüz olması sağlanır. Tüm bu işlemlerin ardından epoksi boya astarı yüzeye çekilir. Ardından ara kat malzemesi çekilir. Daha sonra epoksi boya uygulanır. Bu işlemlerin ardından isteğe göre yüzeye şekil verilir ve kurumaya beklenir. Bu epoksi boya işleminin  alanında uzman bir usta tarafından yapılmasını şiddetle tavsiye ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir