Takipçi Satın Almak Zararlı mı?

Sosyal medya sitelerinde takipçi sayısını arttırarak bilinirliğini arttırmak isteyen birçok kullanıcı mevcuttur. Ancak takipçi sayısını arttırmak mevcut şartlarda maalesef o kadar da kolay olmamaktadır. Hesaplarınızın takipçi sayısını arttırmak için sadece kaliteli paylaşımlar yapıp beklemekle herhangi bir çözüme ulaşamıyorsunuz ya da sonuca ulaşmanız oldukça zaman alıyor. Durum böyleyken takipçi satın al hizmetlerini kullanmak akla ilk gelenlerden birisi oluyor. Peki, bu takip satın almak zararlı mıdır?

Bazı sosyal medya siteleri belli bir takipçi sayısından sonra hesaplara bazı özellikler vermekte. Örnek vermek gerekirse Instagram, on bin takipçiyi geçen kullanıcılar için hikâyede link paylaşma özelliğini açmakta. Bu tarz ayrıcalıklar neredeyse her sosyal medya sitesinde mevcut. Ancak bu ayrıcalıklardan faydalanmak için şartları yerine getirmek ise bir o kadar zor. Kullanıcılar için tabiri yerindeyse işkence haline gelen bu şartlar için takipçi satın al gibi yöntemler kullanılabiliyor. Bu sistemlerde en önemli ve dikkat edilmesi gereken durum aldığınız takipçilerin orantılı olmasından geçiyor. Eğer sıfır açılmış bir hesaba birden on binlerce takipçi yüklenirse bu durumda algoritmalar sizi tespit edebiliyor. Tespit sonucunda da çoğu zaman yaptırımlar uygulanıyor.

Sosyal medya hesaplarınızın güvenliği için takipçi satın al işlemlerini düzenli ve giderek artan bir ivmeyle uygulamak gerekiyor. Aksi takdirde hesabınız bazı yaptırımlara maruz kalabilir ve hatta kapanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir