Gri Fon Perde Nerelerde Kullanılır?

Gri Fon Perde

Gri fon perde nerelerde ve hangi alanlarda kullanılır? Yaşam alanlarımızda sıklıkla kullanılan gri renk, fon perde üzerinde de şıklık yaratmaktadır.

Fon perde kullanımı, yaşam alanlarımızdan olan ev ortamlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Fon perdenin birçok rengi ve birçok farklı modeli de sektörde yer alır.

Fon perdeler her odada tercih edilerek kullanılabilirken bazı alanlarda ise başka perde çeşitleri daha çok tercih edilebilir. Perdeler, yaşamımız içerisinde; ev ortamında, ofis ortamlarında ve kurumsal mekânlarda kullanılmaktadır.

Gri Fon Perde Hangi Odalarda Kullanılır?

Gri renk fon perde, özellikle salon ve oturma odasında sıklıkla tercih edilmektedir. Modern ve sade yapısı ile gri renk fon perde, tül perde ile kombinlenerek sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Salonda kullanılan fon perde genellikle tül perde ile kombin edilerek kullanılmaktadır.

Gri fon tül perde kullanımı oturma odasında sade bir dekorasyon stilinde sıklıkla tercih edilir. Gri renk renk skalasındaki çoğu renk ile uyum içindedir. Uyum içerisinde bir bütün olan bu perdeler, koyu füme ve antrasit renkler ile kolaylıkla kombinlenebilir.

Gri renk fon perde ev içerisinde; yatak odası, oturma odası, çalışma odası, salon, çocuk odası, mutfak ve giyinme odası alanlarında kullanılabilir.

Gri Fon Perde

Gri Fon Perde Dekorasyon | Açık Gri Fon Perde Modelleri

Fon perde modelleri salon ve oturma dışında yatak odasında da sıklıkla kullanılmaktadır. Yatak odasındaki dekorasyonda aranan başlıca stil görünümü romantik yöndedir.

Romantik bir görünüm için dekorasyon sırasında daha çok renkler ile yakalanmak istenen stil bulunur. Renk kadar perdenin çeşidi de bu sırada önem taşır. İşte perde çeşitleri şu şekildedir:

  • Jaluzi perde
  • Fon perde
  • Tül perde
  • Stor perde
  • Zebra stor perde
  • Motor perde
  • Motorlu stor perde

Açık gri fon perde kullanımı ise yine yatak odasında oluşturduğu modern ve romantik hava ile kullanılır. Açık gri renge sahip fon perde ile kırık beyaz tül perde kombinelerken yatak odasına kullanılır.

Gri Fon Perde

Açık Gri Fon Perde Fiyatları

Perde fiyatları konusunda belirleyici olan bazı etkenler vardır. Bu etkenler arasında perde metrekaresi yer almaktadır. Perde metrekaresi arttıkça perde fiyatı da aynı oranda artar.

Perde modeli ve rengi de yine fiyata etki eden unsurlardandır. Perdenin üretim sırasında yararlanıldığı malzemelerin cinsi ve kalitesi fiyata büyük oranda etki eder.

Perdenin üretiminde kullanıldığı perde kumaşı perdenin uzun veya kısa ömürlü olmasına etki eder. Kaliteli bir kumaştan üretilen perdenin ömrü uzunken; kalitesiz kumaştan üretilen perdenin ömrü kısadır.
Kaynak: https://www.perdeoutlet.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir