Marka Tescili Alma

Marka tescil ettirme anlamına gelen marka tescil alma gibi kavramlar genel olarak marka tescil olarak isimlendirilir. Logonun ya da bir ismin marka vasfına ulaşması için tescillenmesi gerekir. Bu noktada çeşitli kontrollerden geçer. Tescil işlem sürecinin nasıl olduğu ise prosedürlerde yer almaktadır.

Marka vekil patent şirketimiz tüm süreçlerde verdiği etkin hizmet üzerinden sizlere destek olur. Logo ve isim marka tescil ettirme süreçlerinde. İlk olarak istenen evraklar hazırlanmalıdır. Bu noktada Sistem patent şirketi sizlere sürecin her aşamasında yardımcı olmaktadır. İşlemleri kendiniz yapmanız hem zaman kaybı olabilir hem de sorunlu süreç olabilir.

Marka tescil alma süreçleri nasıl işler?

Müracaat evraklarının eksiksiz olarak toparlandıktan sonra şirkete teslim edilmesi sonrasında tüm işlemler başlar. Müracaat bu noktada kesinlik kazanır. Eğer evraklar eksik ise durumun kapatılması için 2 aylık süre tanınır.  Bu sürede de kapatılmaz ise müracaat iptal olur.

Marka tescil koruma süresi 10 yıl olarak ifade edilir. Bu süre dolduktan sonra markanızın düşmesi kapsamında sürenin dolmasının 6 ay öncesine kadar yenileme işleminin yapılması şarttır.

Tescil başvuru sürecinde logo ve isimlerin oluşturulması son derece önemlidir. Aynı zamanda nasıl yönlendirileceğine ilişkin önem arz eden durumlar vardır. Sistem patent şirketi bu hizmet noktasında da sizlerin her daim yanında olur. Marka tescili nasıl yapılır ve süreçleri hakkında bilgi almak için bizi takip edin. Daha fazla bilgi almak için: sistempatent.com.tr bağlantısını şimdi ziyaret edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir