Hangi Marka Laminat Parke Almalıyım?

Günümüzde bir evin şıklığını gösteren en önemli parçalardan birisi de parkelerdir. Evin her alanında kullanılan parkeler nelere göre seçilmelidir? Parkeler meşe, kayın ve gürgen gibi ağaçların çeşitli işlemler sonucunda işlenmesi ile elde edilir. Evlerin dekore edilirken en önemli parçalarından birisi de parkelerdir. Kişiler hangi marka Laminant parke almalıyım? Sorusunu sorabilirler. Piyasada yer alan onlarca farklı laminant markası bulunmaktadır. Ancak yıllardır piyasada yer alan ve kişilerin güvenilir bir şekilde kullandığı parkeler tercih edilebilir. Çamsan  parke – Hormany Flor yıllardır piyasada güvenle kullanılan markalar arasında yer alır.

Parke seçiminde yalnız görüntünün ele alınmaması gereklidir. Doğru bir parke seçimi ile daha az doğalgaz tüketimi gerçekleşebilir. Profesyonel bir markadan parke satın alarak bütün bu sorunlardan uzak bir hizmet alınabilir. Hormany Flor yıllardır bu alanda verdiği kaliteli hizmet ile ön plana çıkan bir markadır. Mavi Melek Ödülü almış olan bu parke, sağlıklı olduğunu kanıtlamıştır. Bu ödül, parkenin içerisinde kimyasal bulunmadığını Dünya Sağlık Örgütü’nün onayladığı anlamına gelir. Piyasada yer alan çok az bir marka bu ödüle layık görülmüştür. Her zaman kaliteyi ön planda tutan bu marka ile kişiler yıllarca kullanabilecekleri şık parke satın alabilirler.

Parke Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Parke kullanan kişiler, bir müddet sonra parkelerinin şiştiğini ifade ederler. Parkeler zamanla zeminden ayrılmaya başlamış ve kötü bir görüntü oluşturmaya başlamıştır. Bunun sebebini birçok kişi yanlış parke seçimi olarak adlandırılır. Ancak yanlış parke seçiminin yanı sıra, yanlış bir bakım uygulamak da olumsuzlukların meydana gelmesine neden olur.

Güzel bir şekilde bakımı sağlanan parkeler, yıllarca güzel bir görüntü ile kullanmaya imkan verir. Sanılanın aksine çok temizlik malzemesi kullanmak parkelere iyi gelmez. Çamsan – Hormany Flor parkeler uzun ömürlüdür. Ancak çok temizlik malzemesi kullanmak, bir süre sonra parkenin aşınmasına neden olacaktır. Alkol içeren temizlik malzemeleri, parkelerin renklerinde solma meydana getirir. Parkeler nemli bir bezle silinmelidir. Ayrıca dökülen sıvılar ise anında temizlenmeli ve bekletilmemelidir.

Eğer yaşanılan ortamdaki nem oranı fazla ise parkelerde şişme meydana gelebilir. Bu nedenle olumsuz bir durum yaşamamak adına doğru bir Laminant parke satın almak önceliklidir. Kaliteli marka ürünleri suya dayanıklı olur ve şişme gibi sorunların yaşanmasını önler. Ne kadar kaliteli olursa olsun parkenin yumuşak malzemeler ile temizlenmesi de gereklidir. Parkelerin montajı ise alanında tecrübeli firmalar ile gerçekleştirilmelidir. Billa parke ile kusursuz bir hizmet almak mümkündür.

İletişim : https://billa.com.tr/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir