Kombi Çalışmıyorsa Ne Yapılmalı? Kombi Neden Çalışmaz? Kombinin Çalışmaması Nasıl Çözülür?

Genel kullanımınız sırasında kombinizi kullanamaz duruma gelirseniz, bu pek çok farklı nedenle yaşayabileceğiniz bir sorundur. Dolayısıyla sırasıyla bazı hususları kontrol ederek, kombinin çalışmamasına neden olan sorunu öncelikli olarak tespit etmeniz gerekir.

İklimlendirme teknolojileri için alabileceğiniz profesyonel Çekmeköy Beko Servisi hizmetleri bulunuyor. Ancak kombiniz hiç çalışmıyorsa bu profesyonel hizmetleri kullanmadan evvel yapmanız gereken bireysel bazı kontroller bulunuyor.

Kombi Çalışmadığında Ne Yapılmalı?

Kombinizin elektrik alamıyor olması ve bunun elektrik tesisatında kesinti olmasından dolayı dahi söz konusu olması muhtemeldir. Bu nedenle kombi için gerekli olan kontrolleri yaptıktan sonra halen çözüm sağlamıyorsanız, profesyonel Çekmeköy Baymak Kombi Servisi hizmetlerine başvuruda bulunmalısınız. Kombinizi çalıştırmak istediğinizde;

  • Kombiniz elektrik alıyor mu kontrol etmelisiniz. Eğer elektrik almıyorsanız tesisatta akım olup, olmadığını kontrol etmelisiniz.
  • Cihaz elektrik alıyor ancak çalışmıyorsa su veya doğalgaz akışı sağlanamıyor olabilir. Bu bileşenleri kontrol etmelisiniz.
  • Yeni nesil kombi cihazlarında bulunan “Zamanlayıcı” özelliğinin devrede olup, olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu özellik devrede olduğunda kombi kendisini otomatik olarak kapatır.
  • Modern kombi cihazlarındaki “Oda Termostatı” ile bağlantılı çalışma devrede olabilir. Oda termostatının belirlenen sıcaklığı ölçmesinden dolayı kombi sistemi devreye girmiyor olabilir.

Şeklindeki ihtimalleri değerlendirmelisiniz. Bu ihtimalleri kontrol ettiğinizde bir sorun görmüyor ancak kombiyi hala çalıştıramıyorsanız profesyonel kombi servis hizmeti almalısınız.

Kombinin Çalışmaması Sorunu Nasıl Çözülür?

Genel bağlantı problemleri vb. durumlara bağlı olarak kombinizin çalışmaması söz konusu değilse, teknik bileşenlerinde arıza olduğunu gösterir. Kombinizde;

  • Genleşme tankı arızası,
  • Program aygıtı arızası,
  • Ateşleme arızası,
  • Termostat arızası,
  • Basınç tahliye valfi arızası,
  • Radyatör kaçağı,

Parçalarından birisi arızalanmış olabilir. Bu durumda çözüm sağlanabilmesi için arızalı olan parçanın hangisi olduğunun belirlenmesi ve değiştirilmesi gerekir.

Kombide arızalı olan parçaların orijinal yedekleri ile değiştirilmesi uzun vadede çözüm sağlar. Uygun olmayan parçalar nedeniyle kombinizin çalışmaması sorunuyla sık sık karşılaşmak durumunda kalmamanız sağlanabilmektedir. Çekmeköy Demirdöküm Kombi Servisi merkezimizde 1 yıl garanti desteğiyle, kombinizdeki arızalı olan teknik bileşenlerin yenisi ile değişimi gerçekleştirilerek, kombi arızalarınız kaliteli şekilde giderilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir