Kombiden Sıcak Su Gelmemesi Sorunu Neden Olur? Kombi Sıcak Su Sorunu Nasıl Çözülür?

hand rotate temperature adjuster of water heater. High temp

Teknolojinin yaşam alanlarına kazandırdığı en temel konfor standartlarından birisi olan iklimlendirme cihazlarının kullanımı her geçen gün yaygınlaşıyor. Evinizde yalnızca ortam ısıtmasını değil sıcak su ihtiyacını da karşılayan kombilerinizin kullanımında bir takım sorunlar yaşayabilirsiniz. Kombinizin ortam ısıtmasını verimli şekilde yaparken, sıcak su ihtiyacınıza yanıt verememesi de sık görülebilen sorunlardan birisidir. Kombinizin sıcak su akışıyla ilgili temel bağlantılarını kontrol etmenize ve bir sorun görmemenize rağmen bu sorunu yaşamaya devam edebilirsiniz. Böyle bir durumda çözüm sağlanması amacıyla Sarıgazi Arçelik Servisi merkezimize başvuruda bulunmalısınız.

 Kombiden Neden Sıcak Su Gelmez?

Kombinizin sıcak su özelliğini kullanamamanız teknik bir arızalanmaya veya genel bir tıkanmaya bağlı olarak meydana gelebilmektedir. Kombiden evinizin su tesisatına gönderilmesi gereken sıcak suyun gelmemesi üzerine mutlaka bağlantı noktalarını kontrol etmelisiniz. Caddebostan Bosch Servisi merkezimize bu şikayet doğrultusunda gerçekleştirilen şikayetlerin önemli bir kısmını periyodik kombi bakımının yaptırılmamış olması oluşturuyor.

Kombi bakımının düzenli olarak yapılmaması durumunda kombinizin hem su hem de gaz kanallarında zaman içerisinde tıkanıklıklar veya kirlenmeye meydana gelebiliyor. Bu durumda su akış sirkülasyonunu ve bileşen fonksiyonlarını olumsuz şekilde etkileyebiliyor. Dolayısıyla da sonuç olarak kombinizin sıcak su fonksiyonunu kullanamamanıza neden oluyor. Bu tip durumlarda kombinizin periyodik bakımının yaptırılması hususunda çok daha hassas bir yaklaşım sergilemeniz çok önemlidir.

Bununla birlikte kombinizin temel çalışma prensibi gereğince sıcak suyu kullandığınızda yani muslukta sıcak suyu açtığınızda otomatik olarak peteklere su gönderimini keser. Eğer musluğun sıcak su kısmını açtığınızda sıcak su akışı sağlanmıyor ise bu sistemi sağlayan teknik bileşende bir arıza meydana geldiği anlaşılmaktadır. Bu tip bir sorun için uzman teknikerler tarafından müdahalede bulunulması gerekir.

Kombi Sıcak Su Vermeme Sorunu Nasıl Çözülür?

Kombinizin sıcak su vermemesi gibi bir sorun yaşıyorsanız, vakit kaybetmeden teknik çözümünün sağlanması üzerine Suadiye Bosch Servisi merkezimize başvuruda bulunmanız gerekir. Servisimizin uzman teknikerleri öncelikle kombinizde sıcak suyun peteklere mi yoksa musluğa mı gönderileceğini belirleyen sistem bileşenini kontrol eder. Bu bileşenin arızalı olması durumunda yerinde servis müdahalesiyle sökülür ve yerine orijinal yedek parçası takılır. Bu şekilde hem sorununuz hızla çözüme kavuşturulur hem de sorun kaliteden ödün vermeden, ekonomik bir şekilde giderilmiş olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir