Çamaşır Makinesi Neden Gürültülü Çalışır? Çamaşır Makinesinden Gelen Garip Sesler Nasıl Giderilir?

Yüksek güç kapasiteleri ile tüm çamaşırlarınızı yüksek devirde yıkayan ve sıkan cihazlar olan çamaşır makineleri hayatımızın önemli bir parçasıdır. Dolayısıyla çamaşır makinesinde meydana gelen her tür sorun gündelik yaşantımızın akışında ciddi aksaklıklara da neden olabiliyor. Yaşam alanlarında kullanılan çamaşır makineleri yüksek devir hızlarına rağmen teknik ve bilimsel verilerle düzenlenmiş bir çalışma ses şiddetine sahiptir. Dolayısıyla sonradan ortaya çıkan ve rahatsız edici olabilen çalışma gürültüsü halinde makinenize profesyonel Çekmeköy Samsung Servisi uzman teknikerlerimiz tarafından bakılmasını sağlamalısınız.

Çamaşır Makinesi Neden Gürültülü Çalışır?

Çamaşır makineniz normal şekilde çalışırken birden çok fazla gürültü çıkartarak çalışmaya başladıysa, cihazınızda bir sorun olduğu anlaşılır. Hatta bu sorun cihazınızın sistem bileşenlerinde fiziksel bir problem olduğunu göstermektedir. Makinenizin iç aksamıyla ilişkili olan ve herhangi bir dış müdahaleyle çözüm sağlanamayacağı için müdahalelerin Çekmeköy Beko Servisi merkezimizin uzman teknikerleri tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.

Çamaşır makinenizin çok aşırı gürültülü çalışması temel olarak içerisindeki bazı parçaların birbirleriyle temasından kaynaklıdır. Dolayısıyla çamaşır makinesinde normalde birbirine değmemesi gereken parçalar hareket ettiklerinden temas söz konusu olmuş ve gürültülü çalışmaya neden olabilir. Çamaşır makinenizin amortisörlerinin bozulması, kazan askı yaylarının kırılması, yerinden çıkmış olması gibi ihtimaller söz konusu olabilir. Bunun dışında makinenize attığınız çamaşırlarda sert veya yabancı bir cisim olması da böyle gürültülü çalışmaya neden olabilir.

Çamaşır Makinesinin Gürültülü Çalışması Sorunu Nasıl Çözülür?

Çamaşır makinenizin çok gürültülü veya garip sesler çıkartacak şekilde çalışması durumunda öncelikle göz önünde bulundurmanız gereken şey yabancı cisimlerdir. Çamaşırlarınızın fermuar ve düğme gibi unsurları makine içerisinde bir yerlere çarpıyor olabilir. Bunun dışında makinenize yabancı bir cisim kaçmış olabilir. Çamaşırlarınızdaki sert malzemelerin çarpması sese neden oluyor ise bir sonraki yıkamada sorun kendiliğinden giderilmiş olacaktır. Eğer yabancı bir cisim sistem içerisine kaçmış ise uzman teknikerlerimiz tarafından ilgili noktanın tespiti ve çıkartma işleminin hassas şekilde gerçekleştirilmesi gerekir.

Çamaşır makinenizin amortisörleri ve askı yayları gibi dengeyi sağlayan bileşenlerinde arıza olduğundan kazan dönüş esnasında hareket ediyor olabilir. Böyle bir durumda cihazınızın iç sistemi açılarak hangisinin sorunlu olduğuna bakılması ve arızalı olduğu tespit edilen parçanın değiştirilmesi gerekir. Bu teknik işlemin uzman olmayan kişilerce doğru şekilde yapılabilmesi mümkün değildir. Sultanbeyli Beko Servisi merkezimiz bu tip durumlarda çamaşır makineleriniz için 7/24 hızlı ve kaliteli kurumsal servis hizmetleri sağlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir