Mutluluk Çubuğu Ve Sertleşme Sorunu Hakkında Her Şey

Cerrahi olmayan sertleşme sorunu tedavileri başarısız olduğunda veya iyi tolere edilmediğinde, mutluluk çubuğu cinsel ilişki kurma yeteneğini geri kazanmak için mükemmel bir seçenek olmaya devam etmektedir. Mutluluk çubuğu artık ülkemizde de kolay bir şekilde üretilmekte ve kullanılmaktadır. Şişirilebilir penis implantları, sertleşme sorunu (ED) için açık ara en yaygın kullanılan penis implantı türüdür. Bununla birlikte, başka türler de vardır – esnetilebilir (yarı sert) ve Ambicor (2 parçalı).

Esnetilir Penil Protez

Esnetilebilir bir mutluluk çubuğu her zaman yarı sert olan 2 ayrı silindire sahip şişirilebilir olmayan bir penis implantıdır; Bu penis implantlarının boyutu hiçbir zaman değişmez ve bazı yönlerden kaz boynu lambasına benzer, çünkü lambanın boynuna müdahale edilmediğinde belirli bir pozisyonda kalır, ancak bükülebilir veya düzeltilebilir. Esnetilebilir mutluluk çubuğu genellikle aşağı doğru bir pozisyonda tutulur ve daha sonra ilişkiden önce yukarı doğru bir pozisyona bükülür. Esnetilebilir penis protezinin avantajı, teknik yerleştirme kolaylığı ve kullanım kolaylığıdır.

Esnetilebilir penis implantlarının dezavantajları arasında penisin her zaman yarı sert görünümü ve artan rahatsızlık ve enfeksiyon riski vardır. Yarı sert cihazlar şu anda nadiren seçilmektedir. Ancak sertleşme sorunu tedavisi konusunda diğer cihazlardan eksik kalır bir yönü yoktur. Teknoloji geliştikçe yalnızca diğer cihazların arkasında kalmış olsa da hala birçok erkek tarafından tercih edilebilir. Dezavantajları olsa da, daha az risk taşımaktadır.

AMS Penil Protez, Ambicor

2 parçalı bir penis implantı vardır bir de, ve buna Ambicor Penil Protez adı verilir. Bu cihaz bir hazne içermez, sadece silindirler ve bir pompa içerir. Pompa kullanıldıkça pompa ile silindirler arasında sıvı aktarılır. Bunun avantajı, ayrı bir rezervuar yerleştirmeye gerek olmamasıdır. Bazı durumlarda, önceki abdominal, fıtık, vasküler veya rekonstrüktif cerrahi, rezervuar yerleştirme için bir kontrendikasyon oluşturur ve daha sonra bu durumlarda bir Ambicor penis implantı kullanırız.

Ambicor penis protezinin dezavantajı, cihazın 3 parçalı şişirilebilir penil protez (ayrı bir rezervuarı olan) ile karşılaştırıldığında, sarkık olduğunda daha az yumuşak ve muhtemelen (ancak her zaman değil) sert olduğunda daha az sert olmasıdır. Sertleşme sorunu için ideal çözümlerden birisi olan Ambicor penis protezini penise takma işlemi de son derece basittir. Daha az kompleks bir yapısı olduğundan kolayca penisin içinde yerleştirilir.

Şişirilebilir Penil İmplant Protezi 3 Parçalı

Penis protezi olarak da adlandırılan en yaygın kullanılan penis protezleri, penis içerisine yerleştirilen silindirler, skrotum derisinin altına yerleştirilen bir pompa ve yanına yerleştirilen bir rezervuardan oluşan 3 parçalı bir cihazdır. 2 silindirin 2 parça olarak sayılması gerektiği iddia edilebilir, ancak bunlar tek parça olarak kabul edilir. Genelde en çok tercih edilen penis implant türleri arasında yer alan şişirilebilir 3 parçalı penis implantı kullananların birçğu memnun kalmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir