Yumuşatıcı Yıkama Sırasında Makinenin Altından Akmaya Başladı

Çamaşır makinelerinde yıkanan çamaşırların çok daha hoş bir kokuya sahip olması ve aynı zamanda çok daha yumuşak bir dokuya sahip olması için makine yumuşatıcısı kullanmanız gerekmektedir. Kullandığınız çamaşır makinesi yumuşatıcı kalitesine göre yıkama sonrasında çamaşırlarınızdaki hoş kokusunun uzun süre kalması mümkündür. Çamaşır makinenizin deterjan haznesinde yumuşatıcı için özel olarak dizayn edilmiş olan bir hazne bulunmaktadır. Bu hazne içerisinde çamaşır makinenizin kullanma kılavuzunda seçeceğiniz yıkama programına uygun miktarda yumuşatıcı ilave etmelisiniz. Çamaşır makinenizin yumuşatıcısının yıkama sırasında makinenin altından akması sorunu durumunda Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezi hizmetlerimize başvuruda bulunabilirsiniz.

Yumuşatıcı Makinenin Altından Neden Akar?

Çamaşır makinenizin deterjan çekmecesine koyduğunuz yumuşatıcının makine çalışırken altından akması sorunu mutlaka ciddiye almanız gereken bir sorundur. Çamaşır makinesinin deterjan çekmecesinde bulunan yumuşatıcının yıkama esnasında altında akması hem yıkama sırasında programın yumuşatıcıyı alamamasına hem de makinenizin elektronik aksamı için ciddi risk teşkil etmesine neden olur. Böyle bir durumda çamaşır makinenizin deterjan haznesindeki sorunun çözümünün sağlanması gerekmektedir. Göztepe Arçelik Servisi uzman teknikerlerimiz tarafından çamaşır makinenizin altından yumuşatıcıyı kaçırması sorunun giderilmesini sağlamaktayız. Çamaşır makinenizin içinde bulunan elektronik sistem ve kablolar yumuşatıcı gibi sıvı bir maddeden etkilenerek, son derece ciddi bir güvenlik riski meydana getirebilmektedir.

Yumuşatıcı Makinesinin Altından Yumuşatıcı Gelmesi Sorunu Nasıl Çözülür?

Çamaşır makinesinin yumuşatıcı haznesinden yıkama programı sırasında yumuşatıcının dışarıya akması sorununun çözümü için çamaşır makinenizin iç aksamının açılması gerekliliği bulunmaktadır. Çamaşır makinenizin üst kapağını açan Arçelik Servisi uzman teknikerlerimiz makine deterjan haznesini ve deterjan haznesi boru bağlantılarının durumunu kontrol etmektedir. Çamaşır makinesinin deterjan çekmecesinde kaçağa neden olabilecek herhangi bir delinme vb. durum meydana gelmiş ise makinenizin deterjan çekmecesi yenisi ile değiştirilmektedir. Bunun dışında çamaşır makinesinin deterjan çekmecesi ile kazanı arasındaki bağlantıyı sağlamakta olan borunun yerinden çıkıp, çıkmadığı kontrol edilmektedir. Bununla birlikte çamaşır makinenizin bu borusunun yırtılmış, delinmiş olması da böyle bir sorunla karşı karşıya kalmanıza neden olabiliyor. Bu tip durumda çamaşır makinenizin ilgili borusunun yerine yenisi takılarak, sorunsuz hem hızlı ve ekonomik hem de kaliteli bir şekilde çözüme kavuşturulabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir