Kombide Sıcak Su Arızası Nedenleri ve Çözümü

Kombi kullanan kişilerin en fazla karşı karşıya kaldıkları problemlerden birisi olan sıcak su arızası, çok komplike bir kombi arızasıdır. Çünkü kombilerin temel çalışma prensibi, sıcak su üretimi gerçekleştirerek, peteklere veya sıcak su tesisatına sıcak su gönderimi gerçekleştirmektedir. Dolayısı ile de kombinizde sıcak su arızası yaşamanız, çok ciddi bir kombi arızası ile karşı karşıya kaldığınız göstermektedir. Bu nedenle de kombinizdeki teknik problemin ne olduğunun belirlenmesi ve gereken onarım müdahalelerinin yerine getirilebilmesi için Demirdöküm Kombi Servisi hizmetlerinden destek almalısınız.

Kombi Sıcak Su Arızası İçin Yapılabilecekler

Kombinizin sıcak su arızası şeklinde bir problemi ile karşı karşıya kalmanız durumunda ilk yapmanız gereken kombinizin elektrik bağlantılarıdır. Kombiniz elektrik almıyorsa elektrik bağlantı noktalarını ve tabii ki elektrik tesisatında arıza olup, olmadığını kontrol edin. Ancak kombiniz elektrik almasına rağmen sıcak su arızası yaşıyorsa doğalgaz veya su bağlantılarında problem olur. Kombiniz su ve doğalgaz alamadığı takdirde gösterge panelinde kombi hata kodları ile sizi uyarır. Bu sayede de söz konusu olasılıkları kolay bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Bununla birlikte kombinizin basınç seviyesinin 1 bar ile 1.5 bar aralığında olup, olmadığına da bakmalısınız. Eğer bunların hiçbirinde bir sorun bulamazsanız Ferroli Kombi Servisi hizmetlerimize 7/24 iletişim numaralarımız üzerinden başvuruda bulunarak, profesyonel yardım almalısınız.

Kombi Sıcak Su Arızası Çözümü

Genel bir kesinti ya da hatalı seçim nedeni ile sıcak su arızasının söz konusu olmadığı durumlarda doğrudan teknik parça arızaları gündeme gelmektedir. Baymak Kombi Servisi uzman teknikerlerimiz tam donanımlı ekipmanları ile kombinizdeki sıcak su arızaları için müdahaleleri, yerinde gerçekleştirmektedir. Bu çerçevede de kombinizin temel fonksiyonunu yerine getirmesinde rol üstlenen teknik parçalar olan;

  • Akış şalteri,
  • NTC,
  •  Üç yollu vana,
  • Plaka eşanjör,
  • Tribün,
  • Elektronik kart,
  • Pompa,
  • Fan,
  • Conta,

Şeklindedir. Bu parçalardan herhangi birisinde meydana gelebilecek teknik problemlerde kombiniz tarafından sıcak su fonksiyonunun yerine getirilebilmesi mümkün olmaz. Kombinizin bu ilgili parçalarında uzman teknikerler tarafından gerçekleştirilen kontrollerin ardından arızalı olan kısa sürede bulunarak, sökülüp yerine orijinal yedeğinin takımı gerçekleştirilmektedir. Böylelikle cihazınızın sıcak su arızası şikayetlerinden uzun ömürlü bir kullanım performansı elde edecek şekilde kurtulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir